Web Tasarım programlama

Web Site Tasarım ve Programlama

Web Sİte Tasarım ve Programlama

Herhangi bir bilgiyi, ürünü, hizmeti, kişiyi, kurumu, markayı vb şeyleri temsil edebilmesi amacıyla, internet ağının alt yapısında bulunan alana web sitesi denir.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Adım 1: Domain Seçimi ve Satın Alma

Web sitesi yapmanın ilk aşaması domain seçmek ve almaktır. Domain demek alan adı demektir, yani web sitesinin ismidir. Domain seçerken projenizle alakalıolmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü web site isminiz projenizle ne kadar alakalıysa arama motorlarında üst sıralara çıkmanız o kadar çabuk olacaktır.

Adım 2: Hosting Alma

Web sitesi yapma aşamalarından ikincisi hosting hizmeti alma aşamasıdır. Alan adınızı seçtiniz ve satın aldınız. ancak web sitenizin kurulabilmesi için bu alan adını barındıracak bir sunucuya sahip olmalısınız.

Adım 3: Web Sİte Tasarımı

Bu aşama tamamen size kalmıştır. Fakat bunu web site tasarımını yaparkende yazılım kodlama dillerini bilmeniz gerekir. Bu dilleri bilmediğiniz takdirde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.Kodlama için HTML ve CSS3 dilini biliyor olmalısınız. Eğer üst seviyede bir tasarım istiyorsanız bu kodlama dillerinin tanında Jquery ve Javascript’ten de anlıyor olmalısınız. Bu dilleri biliyorsanız gelişmiş not defteri yazılımlarını kullanarak web sitesi yapma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adım 4: Yönetim Paneli oluşturma

Web sitenizi oluşturduktan sonra web sitenizin için bir yönetim paneline ihtiyacınız vardır.

Adım 5: Siteyi Yayınlama

Web sitesi yapmanın en kolay ve en son aşamasıdır. Web sitenizi yerelde çalıştırarak eksikleriniz varsa görebilirsiniz ve bu eksikleri düzeltebilirsiniz. Daha sonra web sitenizi hosting hizmeti aldığınız alana taşımalısınız. Domain adresinizi bu alana girdikten sonra tüm dosyalarınızı transfer edin ve web web siteniz artık kullanıma açıktır.

Web Tasarım